Hakkımızda

ABS Alarm ve Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kasım 1992 de Güvenlik Alarm, Erken Uyarı Sistemleri, Bina Otomasyonu ve Telsiz Haberleşme Sistemleri konularında projelendirme, mühendislik hizmetleri, taahhüt ve satış sonrası hizmetler vermek üzere kurulmuştur.

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin “Sivil Ürünler Bölge Satış Bayi”liği ve “Yetkili Teknik Servis”likleri alınmıştır. T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından istenilen VHF/FM Kara, UHF/FM Kara, VHF Deniz, VHF Hava ve CB ( Halk Bandı ) Telsiz Cihazlarının satış, tesis ve bakım-onarım laboratuarı ve personel koşullarını sağlayarak “Bağımsız Bakım-Onarım Yetki Belgesi” alınmıştr. Firmamız, faaliyet konularımızla ilgili olarak, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi sahibidir.

Halen devam ettirilmekte olan bu çalışma konularına ek olarak; 1995 yılından bu güne kadar binalarda zayıf akım sistemlerinin tamamını içeren uygulamalar yapılmaktadır.

1992-1999 döneminde çalışılan konular;  Kamu kuruluşları ve özel şirketler için irili ufaklı telsiz haberleşme sistemleri, bankalar, mağaza zincirleri, işyerleri ve konutlar için güvenlik alarm, yangın algılama, kapalı devre tv (CCTV) sistemleri yapımı ve teknik hizmetleri verilmiştir.

1999 yılından bu yana çalışılan konular;  Tünel radyosu adı ile karayolu tünelleri içerisinde; Tünel içi/dışı telsiz haberleşme sistemleri ve FM radyo yayını üzerinden sürücü bilgilendirme anons sistemleri, elektronik gabari (araç yüksekliği) kontrol, güvenlik-plaka ve şahıs tanıma amaçlı CCTV sistemleri, tünel içi ve endüstriyel tesislerin açık alanlarında yangın algılama sistemleri projelendirmesi, taahhüdü ve satış sonrası teknik hizmetleri verilmiştir.

2010 yılı itibariyle AR-GE bölümümüz de fiili olarak bağımsız bir bölümde faaliyete başlamış ve yürüttüğümüz projeler içerisinde özgün tasarım çalışmaları yapılmaktadır.

2011 yılında T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan 10kHz – 2,9 GHz Frekans Bandında çalışan Sabit Elektronik Haberleşme Cihazlarının Elektromanyetik Alan Şiddeti Ölçüm Yetki Belgesi alınmıştır. Turkcell, Avea ve Vodafone gibi GSM operatörleri ile TRT, DHMİ vb. kurumların Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerindeki Verici İstasyonlarının EMR Ölçümleri yapılmaktadır.

2014 yılında, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 belgeleri alınıp kalite sistemimiz kurulmuş ve bu anlamda yürütülen çalışmalarımız şirketimize değer katmıştır.

Son Projeler

Güriş Holding – Efe-2 Jeotermal Santral
Nato-İzmir Hava Unsur Komutanlığı

Haberler